Wyświetlacz laptopa jest ograniczony do częstotliwości odświeżania 60 Hz, co nie jest przełomem, ponieważ B1 B1400 nie jest przeznaczony do gier.

ASUS ExpertBook B1 B1400 – klawiatura i bateria

Wyświetlacz laptopa jest ograniczony do częstotliwości odświeżania 60 Hz, co nie jest przełomem, ponieważ B1 B1400 nie jest przeznaczony do gier. Nie jest również skalibrowany pod względem kolorów ani przeznaczony dla twórców treści, ponieważ jego gama kolorów wynosi około 45% NTSC.

 ASUS ExpertBook B1 B1400 – klawiatura

Wyświetlacz laptopa jest ograniczony do częstotliwości odświeżania 60 Hz, co nie jest przełomem, ponieważ B1 B1400 nie jest przeznaczony do gier.Jednym z klasycznych ograniczeń 13,3-calowych ultraprzenośnych komputerów jest fakt, że ich niewielkie rozmiary ograniczają możliwość umieszczenia na nich pełnowymiarowych klawiatur numerycznych, co ogranicza ich użyteczność dla użytkowników, którzy dużo pracują z arkuszami kalkulacyjnymi lub liczbami w ogóle.

Na szczęście ASUS rozwiązał ten problem w innowacyjny sposób, wprowadzając klawiaturę NumberPad 2.0, która pełni zarówno funkcję touchpada, jak i klawiatury numerycznej, z możliwością przełączania się między nimi za pomocą małej ikonki w rogu touchpada.

Żywotność baterii ASUS ExpertBook B1 B1400

Jeśli chodzi o czas pracy na baterii, B1 B1400 osiągnął bardzo skromne 2 godziny i 14 minut, gdy został poddany testowi PCMark 8 z wysokimi ustawieniami mocy Performance i 50% jasności na wymagających ustawieniach Creator, by imitować maksymalną wydajność w ciężkich zadaniach oczekiwanych od twórców treści i dać wyobrażenie o tym, ile wytrzyma w najbardziej wymagających scenariuszach.

Po ponownym przetestowaniu laptopa ASUS ExpertBook B1 B1400 do standardowej pracy biurowej, która jest głównym profilem misji laptopa, z jasnością ekranu 50% i ustawieniem zasilania zoptymalizowanym pod kątem czasu pracy na baterii, laptop wytrzymał dłużej, oferując 3 godziny i 38 minut pracy na akumulatorze o pojemności 42Wh.

Podsumowanie

ASUS ExpertBook B1 B1400 to bardzo wytrzymały i wydajny ultraprzenośny komputer z użytecznym touchpadem NumberPad 2.0, dużą ilością pamięci masowej oraz różnorodnymi portami. W swojej najmocniejszej konfiguracji, laptop okazuje się być niezwykle sprawnym, choć nieco cięższym niż zwykle laptopem biznesowym, który jest idealny do zadań związanych z pracą papierkową, choć średni wyświetlacz o skromnej dokładności kolorów we wszystkich możliwych wariantach oznacza, że nie jest to najlepszy wybór dla twórców treści.