Asus ExpertBook B1 B1400, należący do coraz szerszej gamy laptopów biznesowych firmy ASUS, jest laptopem biznesowym, który nosi wiele z najnowocześniejszej stylistyki ExpertBooka B9, którego recenzowaliśmy w zeszłym roku, ale okrojono w nim kilka innowacyjnych funkcji zmniejszających wagę, aby uczynić go bardziej przystępnym cenowo

Asus ExpertBook B1 B1400 – wygląd zewnętrzny

Asus ExpertBook B1 B1400, należący do coraz szerszej gamy laptopów biznesowych firmy ASUS, jest laptopem biznesowym, który nosi wiele z najnowocześniejszej stylistyki ExpertBooka B9, którego recenzowaliśmy w zeszłym roku, ale okrojono w nim kilka innowacyjnych funkcji zmniejszających wagę, aby uczynić go bardziej przystępnym cenowo. ASUS dostarczył ładowarkę sieciową 90W z gniazdem DC-IN w amerykańskim stylu do zasilania laptopa, choć posiada on również port Thunderbolt 4 USB-C, który obsługuje dostarczanie energii.

Recenzja ASUS ExpertBook B1 B1400 – wygląd

Asus ExpertBook B1 B1400, należący do coraz szerszej gamy laptopów biznesowych firmy ASUS, jest laptopem biznesowym, który nosi wiele z najnowocześniejszej stylistyki ExpertBooka B9, którego recenzowaliśmy w zeszłym roku, ale okrojono w nim kilka innowacyjnych funkcji zmniejszających wagę, aby uczynić go bardziej przystępnym cenowoZewnętrznie, ASUS B1 B1400 posiada matowe ciemnoszare wykończenie, podobne do wcześniejszego modelu B9. W ramach ustępstwa na rzecz kosztów, tylko górna pokrywa i ramka klawiatury są wykonane z aluminium, a spód i boki z poliwęglanu.

Pod względem konstrukcji, laptop jest dość ciężki przy 1,4 kg, co jest w średnim zakresie jako laptopy biznesowe iść i to jest sporo cięższe niż wcześniejszy B9, który waży zaledwie 870 g.

Górna pokrywa

Górna pokrywa jest solidna, nie trzeszczy i nie ma żadnych luzów w pokrywie, a także posiada zawiasy Ergolift, które są wystarczająco gładkie, by można je było łatwo otworzyć jedną ręką, pozwalając jednocześnie na płaskie ułożenie.

Po prawej stronie znajduje się blokada Kensington, port Ethernet, port USB 2.0 Type-A, gniazdo audio combo 3,5 mm oraz czytnik kart microSD. Po lewej stronie znajduje się gniazdo DC-IN do zasilania, port Thunderbolt 4, który umożliwia ładowanie urządzenia za pomocą kabla USB-C lub zasilanie wyświetlacza, port VGA, port HDMI 1.4 oraz para portów USB 3.2 Gen 2 Type-A. Daje to całkiem nieźle zaokrąglony zestaw portów z możliwością podłączenia do dwóch wyświetlaczy 4K jednocześnie.

Spód laptopa

Spód jest wykonany z plastiku z wycięciami na głośniki stereo skierowane w dół, dużymi kratkami wentylacyjnymi i zestawem gumowych nóżek.

Po otwarciu otrzymujemy stosunkowo kompaktową, podświetlaną na biało klawiaturę z dedykowanym przyciskiem zasilania, czytnikiem linii papilarnych w prawej górnej ćwiartce oraz touchpadem ASUS NumberPad 2.0, który może być wyposażony w nakładkę pozwalającą mu pełnić funkcję klawiatury numerycznej, stąd jego nazwa.