Jeśli dochodzi do sytuacji, w której nasz komputer zostaje skradziony, z reguły prawdopodobieństwo, że uda się nam go odzyskać jest bardzo małe

Jak zabezpieczyć laptop przed kradzieżą?

Jeśli dochodzi do sytuacji, w której nasz komputer zostaje skradziony, z reguły prawdopodobieństwo, że uda się nam go odzyskać jest bardzo małe. Jedna przy pomocy odpowiedniej konfiguracji jesteśmy w stanie zwiększyć nasze szansę. Dodatkowo jeśli odpowiednio o to zadbamy, możemy zminimalizować ryzyko kradzieży, a także zabezpieczyć sprzęt i dane, które się na danym laptopie znajdują. W jaki sposób to zrobić? Jak zniechęcić złodziei do takiego czynu? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do lektury.

Fizyczne zabezpieczenia

Jeśli dochodzi do sytuacji, w której nasz komputer zostaje skradziony, z reguły prawdopodobieństwo, że uda się nam go odzyskać jest bardzo małeLepiej zapobiegać niż leczyć- ten splot słów rzeczywiście ma ogromne znaczenie. Zamiast martwić się tym, w jaki sposób odzyskać skradzionego laptopa, lepiej zapobiegać takim sytuacjom. Nie da się ukryć, że model typu HP EliteBook 835 G7 – kuzniewski.pl jest bardzo kuszący dla złodzieja, ze względu na ponadprzeciętny procesor AMD Ryzen 7 Pro 47500U, kartę graficzną AMD Radeon Vega 7, a także dysk twardy SSD o pojemności, która z reguły wynosi 512 gigabajtów. Dlatego świetnym rozwiązaniem będzie chociażby linka zabezpieczająca. W razie potrzeby możliwe jest zainwestowanie w droższe linki, które to mają wbudowany alarm i uruchamiają sygnał dźwiękowy. Z pewnością błyskawicznie odstraszy to złodzieja i zmusi do pozostawienia sprzętu.

Dodatkowym, jednak równie skutecznym zabezpieczeniem może okazać się wprowadzona przez Windows funkcja „znajdź moje urządzenie”. Dzięki temu oprogramowaniu jesteśmy w stanie sprawdzić ostatnią lokalizację laptopa. Jednak aby móc skorzystać z tej opcji, konieczne jest posiadanie konta, gdyż to właśnie na nim zapisywane są wszelkie informacje o lokalizacji.

Ludzie autorstwa wayhomestudio - pl.freepik.com