Zastanawialiście się kiedyś, jak to jest możliwe, że możemy usłyszeć dźwięki, które przekazywane są do naszego laptopa?

Karta dźwiękowa – do czego jest potrzebna?

Zastanawialiście się kiedyś, jak to jest możliwe, że możemy usłyszeć dźwięki, które przekazywane są do naszego laptopa? To zjawisko wydaje się być interesujące. Wyobrażacie sobie korzystanie z komputera bez możliwości słyszenia muzyki? Wydaje się to dość dziwne, przyzwyczailiśmy się przecież, że możemy słuchać lektora w filmach lub znajomych podczas rozmowy, na jednym z komunikatorów internetowych. Aby zaspokoić ciekawość, w artykule pojawią się informacje na temat podzespołu odpowiedzialnego właśnie za tego typu zjawiska. Warto mieć pojęcie na ten temat, aby móc lepiej zrozumieć, jak postęp technologiczny wpływa na ludzkie życie.

Jakie urządzenie powoduje, że możemy słyszeć dźwięki w laptopie?

Zastanawialiście się kiedyś, jak to jest możliwe, że możemy usłyszeć dźwięki, które przekazywane są do naszego laptopa?Najłatwiej będzie to zaprezentować na dowolnym przykładzie. Laptop HP ProBook 450 G7 posiada niezbędne podzespoły do funkcjonowania naszego urządzenia, m.in. procesor Intel Core i3 10110U, kartę graficzną Intel UHD Graphics, pamięć RAM, dysk twardy typu SSD o pojemności standardowej 256 gigabajtów, kartę sieciową oraz… kartę dźwiękową wysokiej jakości. Tak, to właśnie to urządzenie odpowiada za możliwość usłyszenia wszelkich dźwięków. Umożliwia również ich rejestracje i przetwarzanie. Pozwala na podłączenie do niej zewnętrznych urządzeń typu głośniki, słuchawki, wzmacniacz, mikrofon.

Podczas jej zakupu powinniśmy zwracać uwagę na takie parametry jak liczba obsługiwanych kanałów, stosunek sygnału do szumów, poziom szumów oraz realne pasmo przenoszenia (zakres dźwięków jakie może przetworzyć, najczęściej od 20 Hz do 20 kHz). Ostatnimi czasy coraz bardziej popularne stają się również zewnętrzne karty dźwiękowe. Są świetną alternatywną w przypadku wyłamania któregoś z wejść i można je kupić już od paru złotych na wielu stronach z aukcjami internetowymi. Te najtańsze zazwyczaj są niskiej jakości, dlatego warto zainwestować trochę więcej, aby cieszyć się z pięknego dźwięku.

Biznes zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com