Lenovo ThinkPad P73 posiada ponadto szybki dysk SSD o pojemności 256 GB co stanowi znaczne ułatwienie podczas codziennej pracy

Lenovo ThinkPad P73 – laptop do biznesu

Serie laptopów biznesowych cieszą się coraz to większą popularnością ze względu na przede wszystkim szerokie możliwości takiego sprzętu. Są one wykorzystywane aktualnie przez praktycznie każdą firmę czy przedsiębiorców. Jednakże w gąszczu urządzeń przenośnych dość ciężko zdecydować się na wybór laptopa, który będzie mógł dobrze służyć przez wiele lat. Jedną z ciekawszych propozycji okazuje się laptop Lenovo ThinkPad P73, który jest typowym urządzeniem przeznaczonych dla najbardziej wymagających osób.

Podzespoły

Lenovo ThinkPad P73 posiada ponadto szybki dysk SSD o pojemności 256 GB co stanowi znaczne ułatwienie podczas codziennej pracyW pierwszej kolejności należy skupić się na podzespołach, które odnajdziemy wewnątrz urządzenia. Za wydajność w tym modelu odpowiada przede wszystkim wydajny procesor z serii Intel Core i7 9750H, który to może pochwalić się sześcioma fizycznymi rdzeniami, których taktowanie podczas obciążeń osiąga wartość aż 4,5 GHz. Podczas standardowej niewymagającej pracy jest to częstotliwość 2,6 GHz.

Kolejnym z komponentów, który również ma ogromny wpływ na wydajność jest pamięć operacyjna RAM. Domyślnie Lenovo ThinkPad P73 posiada 8 GB szybkiej pamięci DDR4 taktowanej wartością 2666 MHz. Godnym podkreślenia jest również fakt, że ponadto dostępne są jeszcze 3 banki na kości, dzięki czemu możemy uzyskać maksymalnie 64 GB pamięci RAM.

Jak na bardzo wydajne urządzenie przystało, Lenovo ThinkPad P73 wyposażony został także w dedykowaną kartę graficzną nVidia Quatro P620, która posiada aż 4 GB pamięci wideo. Taka operacja ma na celu poprawę wydajności jeszcze bardziej, dzięki odciążeniu procesora z roli generatora obrazu.

Inne elementy wyposażenia

Lenovo ThinkPad P73 posiada ponadto szybki dysk SSD o pojemności 256 GB co stanowi znaczne ułatwienie podczas codziennej pracy. Plusem jest także duża przekątna matrycy- 17,3 cala, która generuje obraz w rozdzielczości FULL HD. Sama jakość obrazu oraz odwzorowanie kolorów i ostrość stoją na wysokim ponadprzeciętnym poziomie. Lenovo ThinkPad P73 jest również niezwykle eleganckim i po prostu dobrze skonstruowanym urządzeniem, którego zdecydowanie nie powstydzi się żaden przedsiębiorca.

Business obraz autorstwa senivpetro - www.freepik.com