Laptopy to gwarancja wygody

Urządzenie traci połączenie z internetem – jak to naprawić?

Laptopy to gwarancja wygody. Jest przenośny, posiada baterię, która wytrzymuje średnio 2-3 godziny, dzięki czemu nie musimy szukać co chwilę gniazdka, aby podłączyć zasilacz. Dodatkowo większość modeli umożliwia nam bezprzewodowe połączenie się z internetem, co w konsekwencji powoduje, że kabel LAN do naszego urządzenia nie jest konieczny.  Każda nowinka technologiczna ma jednak swoje plusy i minusy. Częstym problemem użytkowników przenośnych komputerów jest zrywanie połączenia WiFi. Jest to niezwykle irytujące, zwłaszcza wtedy gdy pracujemy lub mamy jakieś ważne biznesowe spotkanie. Na szczęście jest parę rozwiązań tego problemu, warto sprawdzić każde z nich.

Jak unikać zrywania połączeń online?

Laptopy to gwarancja wygodyMało zaawansowany użytkownik, borykający się z tego typu sytuacjami stwierdzi krótko – laptop jest zepsuty. Niekoniecznie musi to być prawda. Zanim zaniesiemy urządzenie do serwisu, sprawdźmy czy nasze sterowniki są aktualne. Przykładowo HP ProBook 445 G7 oprócz procesora AMD Ryzen 4500U, dysku twardego o pojemności 256 gigabajtów oraz doskonałej karty graficznej AMD Radeon Vega 6 posiada, jak większość modeli, kartę sieciową. Musimy się upewnić, czy sterowniki do naszych podzespołów są aktualne. Dla pewności odinstalujmy te od karty sieciowej oraz pobierzmy nowe.

Zwróć uwagę na to, czy zasięg połączenia jest odpowiedni. Jeśli znajdujesz się kilka metrów od routera być może przesyłany sygnał jest zbyt słaby, stąd ciągłe problemy z brakiem internetu. Chwilowo wymień router na inny model. Jeśli jest przestarzały może być jedną z przyczyn takich wydarzeń. Rozwiązaniem może również okazać się odznaczenie opcji „zezwalaj na wyłączenie urządzenia w celu oszczędzania energii”. Możemy ją znaleźć w menedżerze urządzeń w odpowiedniej zakładce z kartą sieciową. Jeśli problem nie ustąpił, prawdopodobnie awarii uległ moduł WiFi.

Kobieta zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com