Laptopy zyskały swoją popularność przede wszystkim dzięki temu, że działają identycznie jak komputery stacjonarne, jednakże są przenośne, lekkie i wygodne w użytkowaniu

W jaki sposób wydłużyć żywotność działania baterii?

Laptopy zyskały swoją popularność przede wszystkim dzięki temu, że działają identycznie jak komputery stacjonarne, jednakże są przenośne, lekkie i wygodne w użytkowaniu. Wszystko to możliwe jest dzięki baterii, która umiejscowiona jest w obudowie. W jaki sposób powinniśmy dbać o baterię w laptopie, aby działała prawidłowo możliwie najdłużej? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

W jaki sposób dbać o baterię w laptopie?

Laptopy zyskały swoją popularność przede wszystkim dzięki temu, że działają identycznie jak komputery stacjonarne, jednakże są przenośne, lekkie i wygodne w użytkowaniuDzisiejsze laptopy, takie jak chociażby Lenovo ThinkBook 15p posiadają baterię typu Li-Pol (więcej informacji tutaj: http://www.notebooki-notebooki.pl/laptop-lenovo-thinkbook-15p-jest-coraz-popularniejszy/), dzięki czemu możliwe jest korzystanie z urządzenia nawet 9 godzin bez konieczności ładowania, co z pewnością jest wynikiem zachwycającym. Aby maksymalnie wydłużyć żywotność baterii, możemy zacząć od podstawowych czynności, jak chociażby zmniejszenie jasności ekranu. Wbrew pozorom jest to jeden z kluczowych elementów. Nie możemy jednak przesadzać, gdyż oglądanie ciemnego monitora przez długi czas może powodować pogorszenie się wzroku.

Kolejnym istotnym krokiem jest zmniejszenie ilości programów, które uruchamiane są podczas startu systemu. Często działają w tle zupełnie niepotrzebnie, gdyż po prostu z nich nie korzystamy. Pamiętajmy również o możliwości skorzystania z systemowego trybu oszczędzania energii. Czy jest to rzeczywiście skuteczne? Tak, ponieważ w większości przypadków obniżanie jest taktowanie podzespołów, a także automatycznie pociemnia się ekran. Ważne są również kwestie temperatury podzespołów. Dobrym pomysłem jest również wyjmowanie baterii z laptopa, jeśli z niego nie korzystamy.

Tło autorstwa Racool_studio - pl.freepik.com