Pierwszy ThinkPad T od Lenovo swoją premierę miał w roku 2008 - były to modele oznaczone jako T400 i T500

Pierwszy ThinkPad T od Lenovo swoją premierę miał w roku 2008 – były to modele oznaczone jako T400 i T500. Od tego momentu minęło już trochę czasu, w rezultacie czego mieliśmy okazję okiełznać przeszło 10 różnych generacji. Chińskie przedsiębiorstwo jakiś czas temu zapowiedziało kolejną generację z tej serii. Najnowsze urządzenie będzie nosiło nazwę Lenovo ThinkPad T15 (pclaptop.pl). Choć nie jest znana dokładna data premiery to już teraz możemy podać przybliżoną specyfikację ultrabooka.

Silnie zabezpieczony i adekwatnie skonfigurowany

Pierwszy ThinkPad T od Lenovo swoją premierę miał w roku 2008 - były to modele oznaczone jako T400 i T500Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że zabezpieczenia w najnowszym notebooku z serii T zwiększają naszą pewność i redukują dyskomfort związany z niepożądanym dostępem do poufnych danych. Użytkownicy w pracy wspierani będą przez funkcje takie jak ThinkShutter, PrivacyGuard czy Privacy Alert. Nie zabraknie także standardowego już modułu dTPM 2.0 czy uwierzytelniania online (FIDO).

W kontekście konfiguracji sprzętowej producent postawił na spełnienie rynkowych wymogów. Nie chcąc odstawać od konkurencji postanowił umieścić w ultrabooku procesor Intel 10-ej generacji. CPU oznaczony jako Comet Lake-U dostępny będzie w czterech wersjach: i3-10110U, i5-10210U, i7-10510U oraz i7-10710U.

Tym samym oznacza to pełne wsparcie i obecność:

  • karty sieciowej Intel Wi-Fi 6 AX201 (Gig+),
  • pamięci RAM LPDDR4 o prędkości 2600 MT/s (do 64 GB),
  • portu Thundebolt 3 z możliwością dokowania za pomocą jednego kabla (w formie portu USB-C),
  • zintegrowanej grafiki Intel UHD Graphics.

Przestrzeń dyskowa w T14 umożliwi zamontowanie jednego dysku SSD M.2 PCIe NVMe o pojemności maksymalnej 2 TB. Najmniejsza dostępna pojemność to 250 GB.

Przed zakupem warto mieć na uwadze, że komputer ten może zostać wyposażony w jedną z trzech różnych pod względem specyfikacji matryc: FHD zwykłą, FHD dotykową i WQHD ze 100% pokryciem palety Adobe.

Business obraz autorstwa senivpetro - www.freepik.com
awatar autora
Filip Michalski Serwisant
Od dzieciństwa interesowałem się rozmontowywaniem różnych urządzeń, a dzięki temu dość wcześnie odkryłem, że technologia łączy w sobie elementy czystej ciekawości i konkretnego zastosowania w życiu codziennym. Nazywam się Filip Michalski i współtworzę „MCS” właśnie po to, by pomagać ludziom lepiej zrozumieć komputery, które im towarzyszą każdego dnia.